Jeśli nie widzisz tej wiadomości poprawnie, KLIKNIJ TUTAJ

Logo Miasta Jelenia Góra

Newsletter Miasta
Jelenia Góra


Najnowsze Wiadomości

Będzie rondo przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze

Uzgodniony został już projekt organizacji ruchu w tym rejonie. Chodzi o skrzyżowanie ulic Złotniczej, Świętojańskiej i Powstańców Śląskich, w okolicach wjazdu do stadionu miejskiego. Powstanie tu rondo z wysepką z kostki brukowej. Nowe rozwiązanie ułatwi włączenie się do ruchu kierującym wyjeżdżającym z ulicy Świętojańskiej.

Czytaj wiecej

Prezydent Jerzy Łużniak zapowiedział proces połączenia pod względem administracyjnym - trzech jednostek kultury - JCK, Przystań Twórcza oraz MDK Muflon.

miniatura news

Fuzja ta pozwoli rocznie zaoszczędzić ok. 300 tys. zł z przeznaczeniem na dotacje i miejskie imprezy. Taki ruch nie spowoduje zwolnień pracowników – jedynie naturalny ruch związany z odejściem na na emeryturę pracowników jednostek. (4-5 etatów). Mieszkańcy z pewnością nie odczują tej zmiany, a jeśli już, to na pewno z korzyścią dla wszystkich – powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK.

 

Czytaj więcej

Istotna zmiana w organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego

miniatura news

– Dolny Śląsk został skrzywdzony przez rząd – alarmują samorządowcy z naszego regionu. Są zaniepokojeni propozycją wstępnego rozdziału środków unijnych w nowej perspektywie finansowej. Nasze województwo w ramach RPO otrzyma zaledwie 40 procent tego, co poprzednio.

Czytaj wiecej

Wnioski o stypendium sportowe tylko do końca lutego

Tylko do końca lutego będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendiów i nagród sportowych. Zgodnie z obowiązującą Uchwałą nr 277.XXVI.2020 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 8 grudnia 2020 r. w sprawie określenia zasad przyznawania i pozbawiania stypendiów sportowych oraz przyznawania nagród za wysokie wyniki sportowe, wniosek w tej sprawie należy złożyć do końca lutego.

Czytaj więcej

Jelenia Góra partnerem Biegu Piastów

Miło nam poinformować, że Miasto Jelenia Góra zostało oficjalnym partnerem 45. Biegu Piastów. W tym roku Bieg Piastów zostanie przeprowadzony w wyjątkowej COVID-owej formule SOLO. Więcej informacji na stronie www.bieg-piastow.pl. Mamy też niespodziankę dla mieszkańców Jeleniej Góry startujących w 45. edycji Biegu Piastów... Więcej szczegółów po 22 lutego na stronie jeleniagora.pl

Czytaj więcej
https://www.youtube.com/watch?v=BBwq-2OfdgI

Środa z Krwiobusem w Jeleniej Górze. Zostań dawcą!

Mobilny punkt przyjeżdża na Plac Ratuszowy w każdą środę. Od godz. 9.00 rozpoczyna się rejestracja dawców, a następnie pobór krwi. Zbiórka potrwa do godz. 13.00. Zachęcamy do podzielenia się życiodajnym płynem. Jeśli macie jakieś wątpliwości i pytania, śpieszymy z pomocą. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu powstał filmik "Q&A krwiodawcy", czyli najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do oglądania:

Targ Rolny Górskie Smaki

Zapraszamy w każdą sobotę (oprócz świąt) od godziny 10.00-13.00. Wystawcy - to lokalni wytwórcy prawdziwej żywności. Na  targu będą Państwo mogli zakupić: warzywa, owoce, sery krowie, owcze i kozie, pieczywo na zakwasie, mąki, kasze, płatki zbożowe, przetwory domowe, jaja, miód, słodkie wypieki, smarowidła do pieczywa, wędliny oraz rękodzieło. Bezpłatny parking przy samej hali targowej.
Ceglana hala targowa BGI POLSKA, obok ZREMBu, w samym centrum Jeleniej Góry (ul. Sobieskiego 53). FACEBOOK Targ Rolny Górskie Smaki

miniatura news

KALENDARZ IMPREZ I WYDARZEŃ
Uwaga zmiany terminów!!

KLIKNIJ I ZOBACZ CO NA WEEKEND W JELENIEJ GÓRZE
KLIKNIJ I ZOBACZ CO NA WEEKEND W REGIONIE (pdf)


Urząd Miasta Jelenia Góra nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w repertuarze lub terminach imprez, które wynikają z przyczyn leżących po stronie organizatorów.

Facebook Instagram

Rezygnacja z subskrypcji link Rezygnuję

 

Ogłoszenia Prezydenta
Zarządzenia Prezydenta
Obwieszczenia Prezydenta

Jerzy Łużniak

Prezydent Miasta Jelenia Góra

ul. Plac Ratuszowy 58 tel. 75 75 46 103
email: sekretariat@jeleniagora.pl

Facebook
Zdjecie Prezydenta Miasta