Jeśli nie widzisz tej wiadomości poprawnie, KLIKNIJ TUTAJ

Logo Miasta Jelenia Góra

Newsletter Miasta
Jelenia Góra


Najnowsze Wiadomości

Wirtualny Kiermasz Szkół

Trwają nabory do Jeleniogórskich Szkół Podstawowych inaczej niż w latach ubiegłych możemy zapoznać się z ofertą szkół podstawowych w Jeleniej Górze. Ze względów obostrzeń jakie nałożono w przestrzeni publicznej, nie odbył się kiermasz szkół na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Samorząd wyszedł z inicjatywą utworzenia Wirtualnego Kiermasz Szkół – na portalu informacyjnym jeleniagora.pl można zapoznać się z ofertą jeleniogórskich szkół podstawowych i wybrać jednostkę do której poślemy nasze dziecko. Przypomnijmy, rekrutacja do szkół podstawowych trwa do 19 marca.

Czytaj wiecej

Prezydent nagrodził młodych mistrzów świata

miniatura news

Reprezentanci klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe, którzy odnieśli sukcesy w zakończonych w sobotę (6 marca) Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, spotkali się z prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem.

 

Czytaj więcej

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022

miniatura news

Rekrutacja do publicznych przedszkoli rozpocznie się 15 marca 2021 r. W przypadku ubiegania się o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola rodzic lub opiekun prawny będzie mógł złożyć wniosek do 31 marca 2021 r. Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpoczyna się od 2 marca 2021 r.

Czytaj wiecej

Opieka wytchnieniowa 2021

W 2021 roku Miasto Jelenia Góra będzie kontynuować realizację Programu „Opieka wytchnieniowa”. Gmina otrzyma środki finansowe na realizację świadczenia opieki wytchnieniowej zarówno w ramach pobytu dziennego, pobytu całodobowego jak i specjalistycznego poradnictwa. Po raz pierwszy będziemy realizować Program „ Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, którego głównym celem jest wsparcie osób mniej samodzielnych w czynnościach dnia codziennego. Miasto Jelenia Góra otrzyma w tym roku łącznie ponad 420 tysięcy złotych, w tym na program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” ponad 220 tysięcy złotych, a na opiekę wytchnieniową – około 200 tysięcy. Czekamy na informacje o sfinalizowaniu umów na realizację obydwu Programów z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

 

Kolejne wiaty jeszcze w tym roku

Nowe wiaty przystankowe staną w tym roku m.in. w centrum oraz na Zabobrzu i w osiedlu Czarne. Trwają prace planistyczne i przygotowawcze – pracownicy określają wstępne lokalizacje przystanków.

Czytaj więcej


16 dni radości w Jakuszycach, czyli najdłuższy Bieg Piastów w historii

Niemal bez zawodników zagranicznych, ale z pełnymi entuzjazmu tysiącami biegaczy z całej Polski. Nie zawiedli ci, którzy na Bieg Piastów przyjeżdżają od lat: jego dawni zwycięzcy jak Dorota Dziadkowiec-Michoń, Waldemar Witulski czy Edward Dudek. Startował też jeleniogórzanin Walter Judka, który jako jedyny uczestniczył we wszystkich edycjach Biegu Piastów od pierwszej w 1976 roku.Miasto Jelenia Góra podczas trzech ostatnich dni zorganizowało punkt żywieniowy na słynnym "samolocie".

Czytaj więcej

Środa z Krwiobusem w Jeleniej Górze. Zostań dawcą!

Mobilny punkt przyjeżdża na Plac Ratuszowy w każdą środę. Od godz. 9.00 rozpoczyna się rejestracja dawców, a następnie pobór krwi. Zbiórka potrwa do godz. 13.00. Zachęcamy do podzielenia się życiodajnym płynem. Jeśli macie jakieś wątpliwości i pytania, śpieszymy z pomocą. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu powstał filmik "Q&A krwiodawcy", czyli najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do oglądania:

Targ Rolny Górskie Smaki

Zapraszamy w każdą sobotę (oprócz świąt) od godziny 10.00-13.00. Wystawcy - to lokalni wytwórcy prawdziwej żywności. Na  targu będą Państwo mogli zakupić: warzywa, owoce, sery krowie, owcze i kozie, pieczywo na zakwasie, mąki, kasze, płatki zbożowe, przetwory domowe, jaja, miód, słodkie wypieki, smarowidła do pieczywa, wędliny oraz rękodzieło. Bezpłatny parking przy samej hali targowej.
Ceglana hala targowa BGI POLSKA, obok ZREMBu, w samym centrum Jeleniej Góry (ul. Sobieskiego 53). FACEBOOK Targ Rolny Górskie Smaki

miniatura news

KALENDARZ IMPREZ I WYDARZEŃ
Uwaga zmiany terminów!!

KLIKNIJ I ZOBACZ CO NA WEEKEND W JELENIEJ GÓRZE
KLIKNIJ I ZOBACZ CO NA WEEKEND W REGIONIE (pdf)


Urząd Miasta Jelenia Góra nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w repertuarze lub terminach imprez, które wynikają z przyczyn leżących po stronie organizatorów.

Facebook Instagram

Rezygnacja z subskrypcji link Rezygnuję

 

Ogłoszenia Prezydenta
Zarządzenia Prezydenta
Obwieszczenia Prezydenta

Jerzy Łużniak

Prezydent Miasta Jelenia Góra

ul. Plac Ratuszowy 58 tel. 75 75 46 103
email: sekretariat@jeleniagora.pl

Facebook
Zdjecie Prezydenta Miasta